بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  اولین همایش کارآفرینی گردشگری(استارت آپ)

  شنبه, 24 شهریور,1397

  از طرح های برتر در حوزه گردشگری استقبال می شود

  همایش کارافرینی گردشگری - قمیاب

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: طرحهای برتر در حوزه گردشگری که کمک به ارتقای زیرساخت های این صنعت، ایجاد کارآفرینی و بهبود وضعیت اقتصادی کند استقبال می کنیم.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حمید یزدانی، شامگاه شنبه در اولین همایش کارآفرینی گردشگری(استارت آپ) در سالن همایش های شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ارائه طرح و ایده پردازی نه تنها کمک به رونق صنعت گردشگری می کند بلکه در بخش صنایع دستی کمک به فروش هنرهای دستی هنرمندان می کند.

  او افزود: 52 طرح به دبیرخانه همایش کارآفرینی واقع در بنیاد ملی نخبگان استان قم که در مردادماه سال جاری به مدت یک ماه فراخوان شده بود ارسال شد که بعد از داوری های صورت گرفته پنج طرح به عنوان برتر انتخاب شد.

  او با اشاره به این که کارآفرینی در حوزه گردشگری باید در استان قم مورد توجه قرار گیرد گفت: امروزه برای برون رفت از فضای سنتی کسب و کار، باید به سمت ایده پردازی و استارت آپ ها کارآفرینی حرکت کرد تا شاهد پویایی و رشد سریع در بخش اشتغال زایی و درآمدزایی باشیم.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم ادامه داد: این طرح های برتر نقش مهمی در توسعه بازاریابی، تبلیغات و جذب گردشگر در زمینه های مختلف دارد.

  او با تاکید بر این که صنایع دستی قم باید معرفی شود گفت: با ایجاد ایده و طرح در راستای عرضه و فروش صنایع دستی به استقرار سرمایه و اشتغالزایی بیشتر هنرمندان کمک شایانی می شود.

  یزدانی بیان داشت: باید از ظرفیت فضاهای مجازی امکان خرید اینترنتی صنایع دستی را در استان فراهم کرد تا از این طریق به تحقق گردشگری نوین اهتمام ورزید.

  او ابراز امیدواری کرد: با طرح ها و ایده پردازی های نخبگان و فعالان شاهد رونق گردشگری زیارتی در قم و جذب گردشگران خارجی و ایرانی باشیم.

  نخستین رویداد استارت آپ گردشگری در قم با هدف شناسایی ایده های خلاق، انتقال تجربه و شبکه سازی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم و بنیاد نخبگان استان قم برگزار شد و از پنج طرح برتر تقدیر شد.

  محمدرضا شاه مردی در اجرای تئاتر محیطی در اماکن موزه ها و خانه های تاریخی رتبه اول، محمد مجید زاده در تسهیل طبیعت گردی برای سالمندان معلولان و افراد کم توان رتبه دوم،حبیب داستانی بنیسی در بازی دیجیتالی سفر جنجالی رتبه سوم، روح الله ندری در زمینه گردشگری با نگاهی به پتانسیل گردشگری سلامت و درمان رتبه چهارم و حسن عبیات در زمینه نرم افزار قم یاب راهنمای مسافران و گردشگران رتبه پنجم را کسب کردند. 

  علی کشتکار در شبکه اجتماعی قم گردی گیاهان دارویی، عبدالله عسگری در مشاهده تبلیغات گردشگری روی تلفن همراه به عنوان شایسته های تقدیر معرفی شدند.

  همایش استارتاپ های گردشگری - قمیاب

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب