بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  بهسازی و جداره‌ سازی دوازده محور تاریخی فرهنگی شهر قم

  چهار شنبه, 10 بهمن,1397

   بهسازی و جداره‌ سازی دوازده محور تاریخی فرهنگی شهر قم

  بهسازی و جداره‌ سازی دوازده محور تاریخی فرهنگی شهر قم - قمیاب

   مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) از بهسازی و جداره‌سازی دوازده محور تاریخی فرهنگی شهر قم خبر داد.

   علیرضا خاکی با اشاره به اقدامات سازمان بهسازی،‌ نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)، برای تقویت ظرفیت‌های بافت فرسوده و تاریخی شهر اظهار کرد: این سازمان در حوزه مداخله در بافت به نوعی طرح احیا با حفظ شرایط موجود و بهسازی را انتخاب کرده است تا بتوانیم هم کیفیت زندگی در محلات را افزایش دهیم هم ظرفیت گردشگری را به آنها بیفزاییم.

   وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر با احیای این سازمان،‌ اولویت بهسازی بافت‌های فرسوده و تاریخی شهر در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: در این راستا دوازده پروژه ویژه در محورهای تاریخی و فرسوده شهر تعریف و در مرحله اجرا قرار گرفت.

   مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) بهسازی کف و جداره محور فرهنگی تاریخی خانه شاکری تا آب انبار لبچال، آب انبار لبچال تا خیابان آذر،‌ محوطه پیرامونی بیت النور،‌ خانه روحانی تا مسجد چهارمردان، تکیه آقا سید حسن، پامنار تا مسجد جامع و… را جزو این پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: بیش از ۳۳ هزار مترمربع پروژه تعریف و اجرایی شد که شرایط بسیار خوبی را در محلات تاریخی شهر قم ایجاد کرده است.

   وی طول مسیر محورهای بهسازی‌شده را بیش از چهار هزار متر دانست و افزود: سازمان بهسازی عددی نزدیک به صد میلیارد ریال برای این پروژه‌های احیای بافت هزینه کرده و اختصاص داده است.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب