بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  تفریحی ، گردشگری

  تفریحی ، گردشگری

  قم یکی از قطب‌های مهم گردشگری مذهبی ایران است و بسیاری از مسلمانان از نقاط مختلف جهان برای زیارت حرم مطهر حضرت معصومه به این شهر سفر می‌کنند. همچنین موقعیت استراتژیکی که این شهر از نظر مسیر رفت‌وآمد استان‌های مختلف دارد باعث شده است که هر سال گردشگران بسیاری از این شهر دیدن می کنند .

  در این دسته مکان های گردشگری تاریخی و تفریحی استان قم قرار دارند.

  مشاهده به عنوان جدول فهرست
  نمایش در هر صفحه

  تالاب بهشت معصومه

  تالاب بهشت معصومه قم یکی از تالاب های زیبای استان قم و از جاذبه های طبیعی و گردشگری است که در شمال شهر قم در حدود ۲۰ کیلومتری جنوب تالاب حوض سلطان در ۳ کیلومتری حاشیه شرقی اتوبان قم تهران قرار گرفته که وسعت آن به پنچ هکتار می‌رسد. این تالاب علاوه بر ورود آب‌های سطحی فصلی، در واقع مجموعه چشمه‌های کویری است که آب این چشمه ها به هم می‌پیوندند و آبگیرهای دائمی را ایجاد می‌کنند.

  مجتمع پذیرایی وتالار ماهان تندیس

  رستوران ماهان تندیس رستوران - تالار پذیرایی - گردشگری - توریستی تولدی دوباره تالار فوق ممتاز ماهان تندیس بامدیریت جدید دارای استیج شیشه ای همسطح منحصربه فرد در استان قم ( نورپردازی حرفه ای (3D)از کف سالن) طراحی بی نظیر سالن و ستون کم سالن اشراف کامل همه میهمانان به سن عروس و داماد اجرای برنامه های ویژه و منحصر به فرد خلق شب به یاد ماندنی و رویایی برای عروس و داماد

  تالار کرانه

  تالار کرانه برگزاری جشن ومراسم

  روستای دولت آباد نیزار (قلعه و کویر دولت اباد )

  روستای دولت آباد نیزار قم کمتر از 600 سال قدمت دارد. این روستا تا همین اواخر به صورت ارباب رعیتی اداره می شده و به طور مساوی در اختیار دو ارباب به نامهای قیصری و اردهالی بوده است.

  کاروانسرای پاسنگان

  کاروانسرای پاسنگان در مسیر جاده قم – کاشان و حد فاصل 20 کیلومتری شهر قم، در نزدیکی زنبورک از توابع جنت اباد قم واقع شده است کاروانسرای پاسنگان متعلق به سده 13 ه. ق است این بنا توسط یک بازرگان قزوینی به نام حاجی محمدباقر به سال 1807 میلادی ساخته شده است. در این کاروانسرا اتاق مسافران حذف شده و از این جهت به کاروانسرای گیلک شباهت پیدا کرده است ولی در اینجا دالان هایی که به جای اصطبل بکار رفته است هر کدام شامل دو مدخل است و از این جهت با کاروانسرای سرجم شباهت پیدا می کند.

  روستای زواریان

  روستای زواریان قم یکی از استان‌هایی بوده که از نعمت امامزاده‌های فراوان بهره‌مند است و مزار امامزاده جعفر یکی از بقاع امامزادگان مدفون در قم محسوب می‌شود.

  روستای جمیزقان

  جمیزقان(جمزقان)دهی کوچک از استان قم در 2کیلومتری دهستان قاهان و دارای جمعیت متغییر که در مههای سرد به شهرها رفته وبا متعادل شدن و بهار رنگ روستا به شهرکی کوچک می گرایید.اهالی ثابت در حال حاضر 18 خانوار می باشد بیشتر فعالییت اهالی کشاورزیو باغداریکه محصولات گردو. بیدمشک.انار.توت.به و دیگر درختان مثمر و غیر مثمر می باشد

  روستای راهجرد

  روستای راهجرد

  مجتمع توریستی ارین

  مجتمع توریستی آرین

  روستای خاوه

  روستای خاوه

  کوه وتوس

  کوه وتوس در قم

  روستای چاهک

  روستای چاهک درشصت کلیومتری شمالغربی شهرستان قم و به موازات جاده تفرش قرار دارد در کیلومتر 35 جاده ساوه سلفچکان و 12 کیلومتری جاده اسفالته فرعی دهستان قاهان که به طرف غرب میرود جدا وبه طرف شمال این جاده حدود دو کیلومتر میرود

  کاروانسرای قلعه سنگی

  کاروان سرای قلعه سنگی مکانهای گردشگری این کاروانسرا در جاده قم – ری در 35 کیلومتری شمال غربی قم واقع شده و از نوع کاروانسراهای چهار ایوانی است . قدمت بنا به دوره صفویه می رسد و مصالح ساختمانی ان عمدتا از سنگ است . بنای ویرانه کاروانسرا دارای چهار برج نیم دایره ای شکل در اضلاع غربی و شرقی است .

  روستا جنت اباد

  جنت اباد روستایی از توابع بخش مرکزی قم در استان قم است. جنت اباد در 17 کیلومتری جاده قم – کاشان قرار دارد.از مکان های دیدنی این روستا می توان به حرم مطهر حضرت سکینه خاتون (س) ،از نوادگان امام موسی کاظم و سد تاریخی کبار اشاره کرد.

  کاروانسرای حوض سلطان

  کاروانسرای حوض سلطان مکانهای گردشگری کاروانسرای حوض سلطان یا رباط حوض سلطان، بنایی است اجری که در جاده تهران – قم بر روی پایه ای سنگی استوار شده. این کاروانسرا در دوره ناصرالدین شاه قاجار احداث شد.

  روستای پاجیان

  روستای پاجیان روستای پاجیان(پاچیان) در 30 کیلومتری غرب قم و در بخش جعفراباد قرار دارد. این روستا در زمینی هموار با اب و هوایی گرم و خشک واقع شده است. کوه
هایی که در نزدیکی این روستا قرار دارد عبارتند از: کوه نمک در شرق؛ کوه های یزدان در جنوب؛ ارتفاعات ساوه در غرب و از شمال به رودخانه فصلی قره چای منتهی می گردد. پاجیان روستایی است نیمه خشک با جمعیتی در حدود 450 نفر و در غالب تقریبا 110 خانوار.

  کاروانسرای دلاک

  کاروان سرای دلاک مکانهای تاریخی قم

  روستای صرم

  روستای صرم

  میل سنگی چاهک

  میل سنگی چاهک این اثر در تاریخ 2 ابان 1382 با شماره ثبت 10565 به عنوان یکی از اثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  روستای فردو

  نام روستای زیبا و گردشگری ما ” فردو ” است که برگرفته شده از کلمه “فردوس” به معنای بهشت و در50 کیلومتری شهر قم است .خیلی با صفا و زیباست میتونم به جرات بگم از شمال هم قشنگتره.یک قله زیبا داره بنام برف انبار،قله ای که کمتر کسی تصورش را در این ناحیه دارد.

  میل صفرعلی

  میل صفر علی این اثر در تاریخ 23 بهمن 1380 با شماره ثبت 4775 به عنوان یکی از اثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این میل بر فراز رشته کوهی در غرب ( روستای کاج) به نام سپهر رستم واقع است.

  روستای کاسوا

  روستای کاسوا کاسوا روستایی در بخش خلجستان از توابع قم ، روستایی شهید پرور ، زیبا ، خوش اب و هوا و دوست داشتنی ، در دامنه های کوهپایه های غرب قم می باشد .

  تیمچه بازار

  تیمچه بازار قم اماکن دیدنی استان

  روستای ونان

  روستای ونان بدون شک یکیاز زیبا ترین روستاهایایران روستایونان است که به عروس خلجستان معروف می باشد. یا به نوعیدیگر دهیاست جزو دهستان وزوا از بخش دستجرد شهرستان قم واقع در 9 هزارگزیقاهان. کوه وتوس (توس) که بین دو روستایونان و کهندان قرار گرفته یکیاز بلندترین کوه هایمنطقه است، که طرفداران زیادیدارد.

  دریاچه حوض سلطان

  دریاچه نمک حوض سلطان در 35 کیلومتری شمال قم و 85 کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه بزرگراه تهران – قم قرار دارد این دریاچه که به دریاچه ساوه قم و دریاچه شاهی هم معروف است به مساحت تقریبی 240 کیلومتر مربع در شمال باختری دریاچه نمک واقع شده است. حوض سلطان در سال 1883 میلادی و بر اثر ساخت جاده شوسه تهران قم تشکیل شد.

  روستای وشنوه

  روستای وشنوه از توابع بخش کهک (نوفل لوشاتو) شهرستان قم با مختصات جغرافیایی 51 درجه طول شرقی و 34 درجه و 15 دقیقه عرض شمالی در 27 کیلومتری جنوب شرقی کهک و در 60 کیلومتری جنوب شرقی شهر قم قرار دارد.

  دره سلیمان

  دره سلیمان جاذبه های گردشگری قم این کوه با ارتفاع 1835 متر در محدوده استان قم، بخش کهک، روستای فردو در 35 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهرستان قم واقع شده است. جهت کوه، شمال شرقی – جنوب غربی بوده و مختصات جغرافیایی قله ان به طول 50 درجه و 57 دقیقه و عرض 34 درجه و 19 دقیقه می باشد.

  روستای کرمجگان

  روستای کرمجگان کرمجگان روستایی است سر سبز و خوش اب و هوا واقع در 45کیلومتری جنوب استان قم که در بخش کهک قرار دارد.
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب