بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  درصد درمان ناباروی در جهاد دانشگاهی قم بالاتر از آمار جهانی است

  یکشنبه, 28 بهمن,1397

  درصد درمان ناباروی در جهاد دانشگاهی قم بالاتر از آمار جهانی است


  درصد درمان ناباروری در جهاد دانشگاهی قم بالاتر از آمار جهانی است - قمیاب  به گزارش خبرنگار مهر، لیلا ناصرپور شامگاه چهارشنبه در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه شکوه چهل ساله در مصلای قم برگزار شد اظهار کرد: یکی از اهداف معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی تولید ثروت از محل تحقیقات است که در این عرصه ۹۴۲ گروه پژوهشی، ۱۱۷ مرکز تخصصی، ۱۹ مرکز رشد، ۲ پارک علم و فناوری و ۱ مرکز تحقیقات توسط جهاد دانشگاهی در کشور ایجاد شده است.

  وی با اشاره به تولید کتب و مقالات پژوهشی و کسب ده‌ها عنوان مقالات برتر علمی جهاد دانشگاهی در جشنواره‌های علمی، افزود: معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی بر اساس نیازهای کشور طرح‌های تحقیقاتی را اعلام می‌کند که از جمله آن می‌توان به فعالیت‌های گسترده در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، مخابرات ومواد معدنی اشاره کرد.

  ناصرپور اظهار کرد: در هفته پژوهش امسال ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی رونمایی شد که توسعه دانش فنی و ماشین بازیافت، طراحی دکل‌های حفاری چاه‌های نفت و کربن فعال از قیر طبیعی از جمله این طرح‌ها بود.

  سرپرست معاونت پژوهش جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: بخش پژوهش جهاد دانشگاهی از زیرشاخه‌های معاون پژوهشی کل کشور دارای دو گروه پژوهش سلول‌های بنیادی و بیولوژی تولید مثل است که هر دوی آنها با هدف خدمت رسانی به علم پزشکی طراحی شده‌اند.

  وی تصریح کرد: با توجه به خروجی محور بودن پژوهش‌ها سه مرکز تخصصی خدماتی فعالیت دارد که اولین آن مرکز تخصصی درمان ناباروری است که به جرات جزء ده مرکز اصلی کشور است که تمام فعالیت‌های تخصصی به مردم قم و شهرهای دیگر و حتی در سطح بین المللی خدمات ارائه می‌کند.

  ۴۰ درصد مراجعین ما خارج از استان قم هستند

  ناصرپور با بیان اینکه ۴۰ درصد مراجعین ما خارج از استان قم هستند و تا کنون ۳۰ هزار پرونده در مرکز درمان ناباروری قم تشکیل شده است گفت: از افتخارات ما درصد بالای موفقیت فرایند فرزند آوری است به این شکل که درصد موفقیت این عمل در جهان و در کشورهای توسعه یافته نیز بیش از ۲۵ تا ۳۰ درصد نیست ولی این مرکز توانسته است در ۶ ماهه اول سال به ۴۵ درصد برسد که از آمارهای جهانی بیشتر است.

  وی بیان کرد: مرکز بعدی نیز مرکز خدمات تخصصی معماری و شهرسازی است و مرکز دیگر مرکز مدیسون آی تی در حوزه پزشکی است.

  وی تصریح کرد: ده درصد بیماران ما خارجی هستند که برای شهر قم یک فرصت بزرگ است زیرا از نظر گردشگری و تورسیم درمانی و ثروت آوری می‌تواند ارزآوری قابل توجهی برای استان داشته باشد؛ از دیگر سوی با توجه به اینکه این بخش حوزه تحریمی نیست می‌توانیم در از این بخش در توسعه استان استفاده کنیم.

  سرپرست معاونت پژوهش جهاددانشگاهی واحد استان قم عنوان کرد: خدماتی که در مرکز ناباروری جهاددانشگاهی قم انجام می‌شود صرفاً برای خدمت به بیمارانی است که در این شرایط سخت اقتصادی با مشکل جدی نازایی دست و پنجه نرم می‌کنند و به همین دلیل از اینکه به دلیل مسائل پیش آمده در خصوص لغو قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی این دست از بیماران دچار مشکلاتی شدند آزرده خاطر هستیم که امیدواریم این مشکل نیز به زودی حل شود.

  وی تصریح کرد: مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی واحد استان قم حتی برای افزایش یک درصد موفقیت بیشتر در بحث باروری هزینه‌های عمده‌ای از جمله نصب دستگاه‌های آی اس ام آی، اسپرم سلکشن و... را انجام می‌دهد که شاید کمتر مرکز درمان ناباروری با توجه هزینه‌های این طرح نسبت به این مساله اقدام کند ولی مهمترین مساله در این حوزه حل مشکلات بیماران است.

  راه اندازی مرکز کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

  معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قم نیز در این نشست عنوان کرد: جهاددانشگاهی یک سری اولویت‌های مهم را در حوزه فرهنگی دنبال می‌کند.

  وی افزود: اولین و مهمترین فعالیت‌هایی که در حال حاضر توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم دنبال می‌شود پیگری طرح کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که در این راستا مرکزی راه اندازی شده است.

  معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: در زمینه اجرای طرح سبک زندگی نیز مرکز مشاوره جهاددانشگاهی واحد استان قم راه اندازی شده است؛ همچنین در بخش گفتمان اقتصاد مقاومتی نیز جشنواره کالای ایرانی گامی به سوی بالندگی اجرا شده است.

  علی حسینی گفت: از دیگر فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم نیز می‌توان به برگزاری جشنواره مهدویت در پنج بخش هنری، ادبی، فضای مجازی و کتابخوانی و بخش پژوهشی اشاره کرد.

   وی توسعه و تعمیق باور ایثار و شهادت، افزایش امید و تعالی اخلاقی در محیط علمی و دانشگاهی، توجه ویژه به آفرینش‌های ادبی، هنری و فضای مجازی و آگاهی بخشی در زمینه‌های مختلف را از رسالت‌های جدی این معاونت دانست که در قالب‌های مختلف انجام می‌شود.

  معاون آموزش جهاددانشگاهی استان قم بیان کرد: راه اندازی شبکه ملی دانشگاه پژوهشی، تربیت ۵۰۰ معلم دانشجوی قرآن کریم، تولید آثار علمی در مرکز انتشارات جهاددانشگاهی، پیگری ۲۵۰۰ طرح در ۸ گروه مطالعاتی در مرکز نظر سنجی، مرکز گردشگری علمی فرهنگی و همچنین دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا از جمله فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی است.

  وی بیان کرد: فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم در دو حوزه کوتاه و بلند مدت اجرا می‌شود که در بخش کوتاه مدت ۴ مرکز مطالعاتی در حوزه فناوری اطلاعات، انسانی، هنر و علوم پزشکی فعالیت می‌کنند.

  حسینی با بیان اینکه ما تنها مجری ذیصلاح نظام مهندسی هستیم و در سال جاری ۳۰۰ مهندس در آزمون شرکت کرده‌اند تصریح کرد: برگزاری دوره‌های ارتقای اجرا در کشور و اجرای دوره‌های آب و فاضلاب و گاز از جمله خدمات آموزشی جهاددانشگاهی است.

  وی گفت: این معاونت تنها مجری برگزار کننده دوره‌های کمک پرستاری در قم بوده است که در این زمینه در سال گذشته بیش از ۱۶۲ نفر در این بخش آموزش دیدند.

  سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی با بیان اینکه دو هزار ۶۰۰ نفر از ۹۲ تا به امروز در این مرکز آموزش دیده‌اند گفت: تا کنون ۶۱ هزار و ۷۵۹ نفراز جهاددانشگاهی گواهینامه معتبر قابل ترجمه گرفته‌اند و هزارو ۱۰۱ نفر در جهاد پرونده مدرسی دارند.

  وی گفت: ۱۶۵ دوره جدید نیز تدوین کرده‌ایم که ۸۰ دوره آن تخصصی بوده است؛ با حدود ۳۰ مرکز در قم تفاهم نامه امضا کرده‌ایم.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب