بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  رشد ۴۶ درصدی باسوادی در استان قم

  دوشنبه, 10 دی,1397

  رشد ۴۶ درصدی باسوادی در استان قم

  رشد ۴۶ درصدی باسوادی در استان قم - قمیاب


  به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا پیش از ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به فرارسیدن سالروز تأسیس نهاد سوادآموزی به‌فرمان امام راحل اظهار داشت: با تشکیل این نهاد علمی در کشور و در استان قم درحالی‌که نیمی از مردم کشور از سواد بی‌بهره بودند خوشبختانه، در حال حاضر 46 درصد افزایش باسوادی در کشور و در استان قم داشته‌ایم.

  وی با بیان اینکه 2 میلیون و 700 هزار نفر بر اساس خود اظهاری در کشور گفته‌اند سواد خواندن و نوشتن ندارند، افزود: با پیشرفت علم و تکنولوژی در این عصرو زمان این تعداد بسیار زیاد است که امیدواریم در آینده نزدیک این میزان کاهش پیدا کند.

  معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به دستاوردهای نهضت سوادآموزی گفت: خدا رو شکر ما نسبت به‌پیش از انقلاب کاهش درصد باسوادی زنان و مردان و شهر و روستا را داریم، به عبارتی یکی از ارکان مؤثر و مهم خانواده زنان هستند که 70 درصد از افرادی که در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شرکت می‌کنند بانوان هستند.

  قاسمی نیا ابراز کرد: یکی دیگر از میوه‌های شجره طیبه انقلاب عظیم اسلامی این بوده که افرادی از نهضت سوادآموزی به ادامه تحصیل پرداخته و در حال حاضر در ارگان‌های مختلف در حال خدمت‌رسانی هستند و به‌عنوان چهره‌های موفق می‌توان از آن‌ها یادکرد که تاکنون 120 نفر را شناسایی کرده‌ایم.

  وی با بیان اینکه حدود 230 ساعت از مجموع هزار ساعت در نهضت سوادآموزی آشنایی با معارف قرآنی است، افزود: طرح «نماز کلید بهشت» که یک طرح آموزشی بوده در استان قم نیز اجرا می‌شود.

  معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: در دفاع مقدس نیز در این سی و نه سال، حضور نهضت سوادآموزی پررنگ بوده و 176 شهید از مجموعه سوادآموزی تقدیم انقلاب اسلامی در دفاع مقدس شده سه شهید مربوط به استان مقدس قم هستند.

  قاسمی نیا با تأکید بر اینکه تمام خانه‌ها و مساجد پایگاه اصلی نهضت سوادآموزی در استان قم هستند، ادامه داد: امیدواریم فعالیت‌هایی که در آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی داریم در راستای بصیرت افزایی هر چه بیشتر در استان قم و در سطح کشور باشد.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب