بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  روستا ها

  این دسته شامل معرفی و اطلاعات روستاهای استان قم میباشد.

  مشاهده به عنوان جدول فهرست
  نمایش در هر صفحه

  روستای دولت آباد نیزار (قلعه و کویر دولت اباد )

  روستای دولت آباد نیزار قم کمتر از 600 سال قدمت دارد. این روستا تا همین اواخر به صورت ارباب رعیتی اداره می شده و به طور مساوی در اختیار دو ارباب به نامهای قیصری و اردهالی بوده است.

  روستای زواریان

  روستای زواریان قم یکی از استان‌هایی بوده که از نعمت امامزاده‌های فراوان بهره‌مند است و مزار امامزاده جعفر یکی از بقاع امامزادگان مدفون در قم محسوب می‌شود.

  روستای جمیزقان

  جمیزقان(جمزقان)دهی کوچک از استان قم در 2کیلومتری دهستان قاهان و دارای جمعیت متغییر که در مههای سرد به شهرها رفته وبا متعادل شدن و بهار رنگ روستا به شهرکی کوچک می گرایید.اهالی ثابت در حال حاضر 18 خانوار می باشد بیشتر فعالییت اهالی کشاورزیو باغداریکه محصولات گردو. بیدمشک.انار.توت.به و دیگر درختان مثمر و غیر مثمر می باشد

  روستای راهجرد

  روستای راهجرد

  روستای خاوه

  روستای خاوه

  روستای چاهک

  روستای چاهک درشصت کلیومتری شمالغربی شهرستان قم و به موازات جاده تفرش قرار دارد در کیلومتر 35 جاده ساوه سلفچکان و 12 کیلومتری جاده اسفالته فرعی دهستان قاهان که به طرف غرب میرود جدا وبه طرف شمال این جاده حدود دو کیلومتر میرود

  روستا جنت اباد

  جنت اباد روستایی از توابع بخش مرکزی قم در استان قم است. جنت اباد در 17 کیلومتری جاده قم – کاشان قرار دارد.از مکان های دیدنی این روستا می توان به حرم مطهر حضرت سکینه خاتون (س) ،از نوادگان امام موسی کاظم و سد تاریخی کبار اشاره کرد.

  روستای پاجیان

  روستای پاجیان روستای پاجیان(پاچیان) در 30 کیلومتری غرب قم و در بخش جعفراباد قرار دارد. این روستا در زمینی هموار با اب و هوایی گرم و خشک واقع شده است. کوه
هایی که در نزدیکی این روستا قرار دارد عبارتند از: کوه نمک در شرق؛ کوه های یزدان در جنوب؛ ارتفاعات ساوه در غرب و از شمال به رودخانه فصلی قره چای منتهی می گردد. پاجیان روستایی است نیمه خشک با جمعیتی در حدود 450 نفر و در غالب تقریبا 110 خانوار.

  روستای صرم

  روستای صرم

  روستای فردو

  نام روستای زیبا و گردشگری ما ” فردو ” است که برگرفته شده از کلمه “فردوس” به معنای بهشت و در50 کیلومتری شهر قم است .خیلی با صفا و زیباست میتونم به جرات بگم از شمال هم قشنگتره.یک قله زیبا داره بنام برف انبار،قله ای که کمتر کسی تصورش را در این ناحیه دارد.

  روستای کاسوا

  روستای کاسوا کاسوا روستایی در بخش خلجستان از توابع قم ، روستایی شهید پرور ، زیبا ، خوش اب و هوا و دوست داشتنی ، در دامنه های کوهپایه های غرب قم می باشد .

  روستای ونان

  روستای ونان بدون شک یکیاز زیبا ترین روستاهایایران روستایونان است که به عروس خلجستان معروف می باشد. یا به نوعیدیگر دهیاست جزو دهستان وزوا از بخش دستجرد شهرستان قم واقع در 9 هزارگزیقاهان. کوه وتوس (توس) که بین دو روستایونان و کهندان قرار گرفته یکیاز بلندترین کوه هایمنطقه است، که طرفداران زیادیدارد.

  روستای وشنوه

  روستای وشنوه از توابع بخش کهک (نوفل لوشاتو) شهرستان قم با مختصات جغرافیایی 51 درجه طول شرقی و 34 درجه و 15 دقیقه عرض شمالی در 27 کیلومتری جنوب شرقی کهک و در 60 کیلومتری جنوب شرقی شهر قم قرار دارد.

  روستای کرمجگان

  روستای کرمجگان کرمجگان روستایی است سر سبز و خوش اب و هوا واقع در 45کیلومتری جنوب استان قم که در بخش کهک قرار دارد.

  روستای چشمه علی

  چشمه علی، روستایی است از توابع بخش سلفچگان شهرستان قم در استان قم ایران. این روستا در دهستان نیزار و در 35 کیلومتری استان قم قرار دارد و براساس سرشماری مرکز امار ایران در سال 1385، جمعیت ان 203 نفر (59خانوار) بوده‌است.

  روستای نویس

  روستای نویس از روستاهای قدیمی و نسبتا کهن شهرستان قم بوده و عوامل متعددی چون منابع اب و خاک های مرغوب و حاصلخیز و اقلیم مناسب و امنیت در پیدایش و شکل گیری ان تاثیری بسزایی داشته است. مذهب مردم شیعه ی اثنا عشری است واز نظر فرهنگ مذهبی مشابه مردم قم میباشند و از بزرگان مذهبی معروف نویس می توان به مرحوم ایه ا… نویسی، مرحوم ایه ا… شیخ حسین رجبی نویسی اشاره نمود. نویسی ها گویش فارسی دارند.

  روستای حسن اباد میش مست

  روستای حسن اباد میش مست روستای حسین اباد یکی از روستا های بخش مرکزی استان قم می باشد که در 30 کیلومتری این استان قرار دارد. اکثر مردم این روستا به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول هستند. از صنایع دستی این روستا می توان به قالی بافی اشاره کرد. از لحاظ اب و هوا بسیار گرم و خشک است.

  روستای زنبورک

  زنبورک، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان قم در استان قم. این روستا در دهستان قنوات قرار دارد.

  روستای تاج خاتون

  روستای تاج خاتون

  روستای موجان

  روستای موجان 800 سال سابقه دارد دو تا دروازه داشته که ورودی و خروجی ان بوده است. به علت اینکه درختان انگور در ان زیاده بوده است به این روستا موجان می گویند . زبان اصلی انها خلج می باشد و حدود 82 کیلو متر با استان قم فاصله دارد .

  روستای مشک اباد

  روستای مشک اباد در 65 کیلومتری شمال استان قم قرار دارد. بخاطر بی ابی کشاورزی در این روستا به صفر رسیده است. حدود 200 نفر جمعیت دارد .

  روستای انجیله

  روستای انجیله از توابع بخش خلجستان استان قم،با مختصات جغرافیایی 50 درجه و 9 دقیقه طول شرقی 34درجه و 44 دقیقه عرض شمالی، در 90 کیلومتری شمال غربی شهر قم قرار دارد. این روستا از شمال به کوه قلارخانه، از غرب به کوه مارگز، از جنوب به کوه وتوس و از جنوب غربی به دره جوجار محدود می شود.روستای انجیله در منطقه کوهستانی شمال غربی دستجرد استقرار یافته و از سطح دریا 2030 مترارتفاع دارد.اب وهوای ان،در فصول بهار و پاییز معتدل و دلپذیر، درتابستان گرم و در زمستان سرد و خشک است. رودخانه دره جوجار نیزازجنوب غربی ابادی عبورمیکند.

  روستای قاهان

  نام:دهستان قاهان بخش:خلجستان استان:قم تعداد شهدا:14 نفر فاصله تا ساوه:حدود 45کیلومتر فاصله تا قم:حدودا 80کیلومتراز جاده سلفچکان و60کیلومتراز جاده اوه

  روستای رستگان

  روستای رستگان از توابع بخش خلجستان شهرستان قم در استان قم میباشد. این روستا در دهستان دستجرد (قم) قرار دارد و براساس سرشماری مرکز امار ایران در سال 1385، جمعیت ان 141 نفر (65خانوار) بودهاست .

  روستای طینوج

  روستای طینوج در فاصله 50 کیلومتری شمال غربی شهرستان قم و 27 کیلومتری شرقی شهرستان تفرش روستایی در بخش خلجستان استان قم است. محصولات این روستا غلات، انگور، گردو، زردالو و بادام است. شغل اهالی این روستا زراعت است

  روستای امره

  روستای امره امره روستایی است از بخش خلجستان قم ، که با شهر قم 86 کیلومتر، با مرکز بخش (دستجرد) 8 کیلومتر و اشتیان تفرش 30 کیلومتر فاصله دارد. این روستای کوهستانی در منتهی الیه غرب استان قم واقع است و با استان مرکزی همسایه است .
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب