بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  صدور مجوز کسب و کار روی اپلیکیشن تلفن همراه قرار می‌گیرد

  یکشنبه, 13 آبان,1397

   صدور مجوز کسب و کار روی اپلیکیشن تلفن همراه قرار می‌گیرد


  صدور مجوز کسب و کار روی اپلیکیشن تلفن همراه قرار می‌گیرد - قمیاب

  به گزارش ایرنا حسین میر شجاعیان حسینی روز پنجشنبه در نشستی در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری یزد افزود: برای آنلاین (برخط) شدن و تحقق دولت همراه و الکترونیک، فرایند صدور مجوزهای کسب و کار دستگاه‌ها از طریق اپلیکیشن ها در حال انجام است. 
  وی بابیان اینکه این خدمات در حال گسترش است ، افزود: یکی از این اپلیکیشن ها ، 724 است که تاکنون 6 هزار مورد درخواست در آن ارائه شد که عمده آنها مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) است که به یک‌چهارم آنها پاسخ داده شد. 
  معاون امور اقتصادی وزارتخانه یادشده تصریح کرد: در این دستگاه‌ها، تاریخچه درخواست‌ها از ابتدا تاکنون و نیز زمان پاسخگویی و صدور مجوز و حتی دوره زمانی پاسخگویی ، وجود دارد. 
  به گفته میر شجاعیان حسینی، 14 هزار نقطه کشور به این اپلیکشین ها متصل شد و بیشترین کارتابل ها متعلق به استانداری‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه آن‌هاست. 
  رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: مرکز ملی پایش محیط کسب و کار تلاش دارد نظام مجوز دهی کشور را به‌صورت الکترونیکی یکپارچه و فرایند آن را تسهیل کند . 
  وی با اشاره به اینکه طراحی شاخص‌ها در اتاق‌های فکر انجام می‌شود ، ادامه داد: در راستای رعایت اصل بی‌طرفی، این وزارتخانه به‌عنوان کارفرما، پایش چهار شاخص‌ را برون‌سپاری کرد. 
  میر شجاعیان حسینی این چهار شاخص را ثبت مالکیت، الزام‌آور بودن اجرای قراردادها، تأمین‌ مالی و سرمایه ‌اجتماعی در استان‌ها ذکر کرد که به پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران به‌عنوان مجری، واگذار کرد. 
  این مسئول تصریح کرد: برای ارزیابی فعالیت‌های این مرکز ، چهار سامانه مجوز کسب و کار (سام)، سامانه دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات (دادور)، پایگاه اطلاع‌رسانی مجوزها (نما) و مرکز فوریت‌های محیط کسب و کار (یاور) راه‌اندازی شد. 
  معاون وزارت امور اقتصادی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا مراکز خدمات سرمایه‌گذاری تمرکز خاصی روی سرمایه‌گذاری داخلی داشته باشد و در این خصوص ، نقش استان‌ها در سیستم‌های نرم‌افزاری و اپلیکیشن ها باید افزایش یابد. 
  هم‌اکنون در مرکز الکترونیکی وزارتخانه چهار بخش یادشده به ‌صورت یکپارچه‌سازی صدور مجوزها و تسهیل امر اشتغال و کسب و کار ،فعال است. 

  ** اهمیت کارهای بنیادی اقتصادی 
  همچنین در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری یزد گفت: دولت باوجود تمام سختی‌های موجود در ارائه مجوزهای کسب و کار ، فعالیت‌های بنیادی زیادی را با استفاده از مدل‌های موفق دنیا ارائه کرد. 
  علی زینی وند افزود: کارهای بنیادی که از ابتدای دولت تدبیر و امید در وزارت امور اقتصادی و دارایی شروع شد در واقع ناشی از تجربه‌های انباشته‌شده در کشور است. 
  وی بابیان اینکه یکی از این ابتکارها ، ایجاد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری بود ، ادامه داد: یزد نیز با توجه به ظرفیت‌های بالایی که دارد می‌تواند به‌عنوان الگو در اجرای کارهای بنیادی مورد توجه قرار گیرد. 
  معاون استانداری یزد تصریح کرد: این استان به دلیل حضور بخش خصوصی قوی و باتجربه در سال‌های اخیر در مسیر صدور بخشنامه‌هایی که در وزارت صمت برای نجات کشور از سردرگمی‌ها انجام شده نقش بارزی داشته است. 
  زینی وند درعین‌حال با اشاره به نبود و یا ضعف مأموریت‌های سازمانی در دستگاه‌های اجرایی گفت: در وزارت امور اقتصادی ، کارهای اساسی و بنیادی زیادی همچون شاخص‌های ارزیابی و شاخص‌های پایش انجام‌شده که قابل‌تجلیل است. 

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب