بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  طرح استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند BDOOD در تهران اجرا می‌شود

  طرح استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند BDOOD در تهران اجرا می‌شود

  طرح استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند BDOOD در تهران اجرا می‌شود - قمیاب

  نسل چهارم سیستم اشتراک دوچرخه که مبتنی بر اینترنت اشیا (#IoT) است مزیت‌های زیادی دارد هم‌اکنون در تهران شاهد کیوسک‌های اشتراک دوچرخه نسل اول در برخی مناطق تهران هستیم اما نسل جدید می‌تواند باعث یک حرکت بزرگ در استفاده از دوچرخه در تهران شود.

  👈معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران طرح استفاده از دوچرخه‌های #هوشمند را با همکاری یک شرکت تأمین کننده این نوع دوچرخه‌ها (BDOOD (http://bit.ly/BDOOD)) اجرایی کرده و قرار است از چند هفته آینده کلید بخورد. مطالعات اجرای این طرح از یک سال و نیم گذشته آغاز شده است.

  👈مجری طرح دوچرخه‌های اشتراکی با بیان اینکه این دوچرخه‌ها از فناوری‌های بالایی برخوردار است افزود: مثلاً لاستیک آنها پنچر نمی‌شود، ترمزهای مجهز دارند و دیسک آنها داخل رینگ قرارگرفته است. به گفته وی همچنین در قسمت عقب دوچرخه قفل‌هایی وجود دارد که به‌وسیله اپلیکیشن باز می‌شود.

  👈دوچرخه‌ها توسط اتاق کنترل که به هوش مصنوعی مجهز است رصد می‌شوند و دوچرخه‌هایی که به مدت ۲۴ ساعت در یک مکان ساکن باشند به پارکینگ انتقال می‌یابند.

  👈در حال حاضر قیمت گذاری هر مسیر نهایی نشده اما کاربران با دادن یک مبلغ به‌عنوان ودیعه و نصب اپلیکیشن کاربران می‌توانند در ازای هر سفر نیم ساعته با مبلغ پایینی مثلاً حدود ۱۰۰۰ تومان از این دوچرخه‌ها استفاده کنند.

  👈نحوه ثبت‌نام: اپلیکشن بی دود که فعلاً در مرحله بتا قرار دارد و قرار است هم برای iOS و هم اندروید عرضه شود. این امکان را دارد که میزان مسافت طی شده هر روز کاربر، میزان کالری سوزانده شده، مدت زمان و میزان کربن کمتر تولید شده را محاسبه کند.

  👈شایان‌ذکر است دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند طی ۳سال در چین تا ۳۳% آلودگی هوا را کاهش داده‌اند...منابع: Hamshahri 

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب