بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  عقد قرارداد "شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه شهر هوشمند قم"

  سه شنبه, 14 مرداد,1399

  موننکو- شهر هوشمند قمموننکو ایران موفق به عقد قرارداد "شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه شهر هوشمند قم" به کارفرمایی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گردید.

  شهر هوشمند، رویکردی یکپارچه و راهبردی به توسعه شهرها جهت رفع مشکلات موجود و بهره‌برداری از فرصت‌های نوظهور و گسترده نوآوری و خلاقیت است. از جمله مهمترین اهداف شهر هوشمند می‌توان به ارتقای کیفیت زندگی و رضایتمندی شهروندان، توسعه شهر پایدار، کاهش هزینه‌های شهر، افزایش هم‌افزایی عناصر و ذینفعان شهر، بهبود تصمیمات مدیریت شهری، و توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه اشاره کرد. تحقق شهر هوشمند مستلزم دو امر مهم است.

  1. شناسایی فرصت‌ها و برنامه‌ریزی هوشمندانه و واقع‌بینانه مدیریت شهری جهت اولویت‌بندی سیستم‌ها و پروژه‌های شهری موردنیاز، که به کمک مشاوران داخلی و خارجی مجرب امکان‌پذیر است.

  2. سرمایه‌گذاری جهت پیاده‌سازی سامانه‌های شهری برگزیده از طریق مشارکت آگاهانه بخش خصوصی و عمومی، که از طریق تعریف سازوکارهای همکاری مناسب و قابل‌اعتماد صورت می‌پذیرد.

  لذا با توجه به لزوم ارتقای خودکفایی درآمدی و کاهش وابستگی شهرداری قم به درآمدهای ناپایداری همچون فروش تراکم و ماده 100 (که بیش از 61 درصد از بودجه سال 97 شهرداری قم را در برمی‌گیرد)، پروژه مذکور به شرکت موننکو ایران واگذار گردید.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب