بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  قم ششمین استان پاک کشور در مواد مخدر

  شنبه, 23 تیر,1397

  قم ششمین استان پاک کشور در مواد مخدر/نرخ پایین اعتیاد بانوان در قم

  قم ششمین استان پاک کشور - قمیاب

  ابوالفضل شریفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: طبق شیوع شناسی که به صورت کشوری انجام شده است 2.01 درصد جمعیت بین 15 تا 64 سال قم نسبت به کشور اعتیاد دارند و آمار معتادان قم با توجه به این شیوع شناسی حدود 20 هزار نفر است و قم ششمین استان پاک کشور است.

  وی افزود: حدود 102 مرکز در بحث درمان در قم فعالیت می‌کنند. 85 مرکز دولتی و خصوصی است برای درمان سوء مصرف مواد در قم فعال هستند .

   شریفی بیان کرد: 8کمپ ، دو مرکز ماده 16 مردان و زنان، 3تیم سیار، دو مرکز سرپناه شبانه برای معتادان و دو باشگاه یاران مثبت برای معتادان در قم وجود دارد.

  وی افزود: در بخش درمانی سمن‌های ما فعال هستند که 12 سمن در بحث بهبود و بازتوانی معتادان کار می‌کنند دو سمن در بخش کاهش آسیب و 21 سمن هم در بخش فرهنگ و پیشگیری فعال هستند.

   دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم گفت: قم در مرکز کشور قرار دارد و فاصله چند صدکیلومتری با مرز کشور را طی می‌کند و در شاهراه مواصلاتی 17 استان قراردارد و در واقع قم استانی است که قاچاقچیان برای انتقال مواد به سایر استانها از اینجا استفاده می‌کنند. با وجود اینکه ایستگاههای بازرسی مصوب و کنترل دائمی در قم وجود ندارد اما پلیس نسبتا موفق عمل کرده و با توجه به بضاعت و استفاده از ابزارهای نوین توانسته کشفیات خوبی داشته باشد.

  وی افزود: سال 94، 8 تن و 852 کیلوگرم کشف مواد داشتیم که در سه سال گذشته تقریبا بیشترین آمار کشفیات ما است. در سال 95 میزان کشفیات 6 تن و 557 کیلو کشفیات داشتیم و در سال گذشته میزان کشفیات 6 تن و 745 کیلوگرم بود.

  شریفی بیان کرد: در بحث اموال قاچاقچیان و اموال مصادره ای در سال 96 ، 54خودرو مصادره ای از قاچاقچیان داشتیم که اینها به فروش رسیده و مبالغش در اختیار خزانه قرار گرفت و کل اعتباراتی که از جرایم و حاصل از فروش اموال قاچاقچیان به دست می‌آید به حساب خزانه واریز می‌شود.

  وی اضافه کرد: در بحث مقابله ای کمیته حقوقی خوبی داریم که بسیار هماهنگ با دستگاه‌ها کار کرده و احکام را به موقع صادر می‌کنند و اجازه می‌دهند که ضابط‌های قضایی بتوانند به درستی با قاچاقچیان مقابله کنند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

   

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب