بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  قم پایتخت صنعت مبلمان ایران

  شنبه, 18 اسفند,1397

  قم پایتخت صنعت مبلمان ایران

  قم پایتخت صنعت مبلمان ایران - قمیاب


  سمانه سادات فقیه سبزواری: مبل از جمله کالاهایی است که از سال های دور برای راحتی در زندگی طراحی و مورد استفاده قرار گرفته و در طول این زمان ها با تغییرات محسوسی مواجه بوده است. قدمت این صنعت در قم به بیش از نیم قرن گذشته باز می گردد و نزدیکی قم به پایتخت کشور یکی از مهمترین دلایلی است که موجب رونق و شکوفایی این صنعت شده است.

  استان قم در ساخت مبلمان از زمان های دور حرف هایی برای گفتن دارد و در بازارهای داخلی و خارجی خوش می درخشد.

  قم، یکی از مهمترین قطب های تولید محصولات چوبی و مبلمان کشور به شمار می رود. امروز هنرمندان قمی انواع محصولات چوبی را با مهارتی خاص تولید و به بازارهای داخلی و خارجی صادر می کنند.

  ساخت محصولات چوبی و مبلمان به دلیل سابقه طولانی هنرمندان صنعتگر در قم به یکی از صنایع بومی آن تبدیل شده و یکی از خوشه های مهم صنعتی نیز به همین نام فعالیت می کند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، با اشاره به شاخص های صنعت چوب استان قم به خبرنگار مهر می گوید: این صنعت متشکل از یک ترکیب صنفی- صنعتی است که ۳۰ درصد تولید مبلمان کشور را به عهده دارد و رتبه نخست تولید اسکلت خام و مصنوعات چوبی در کشور به قم اختصاص داده شده است.

  محمود سیجانی با اشاره به میزان اشتغال زایی این صنعت در قم اظهار داشت: بیش از ۲۰ هزار نیروی کار به صورت مستقیم و ۱۰۰ هزار نفر دیگر نیز به صورت غیر مستقیم در قالب ۳ هزار و ۵۰۰ واحد کارگاهی تولیدی - توزیعی و خدماتی در صنعت چوب و مبلمان قم به کار اشتغال دارند.

  صنعت مبل سازی یکی از مؤلفه های مهم توسعه اقتصادی قم است 

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب