بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  نمایشگاه صنایع‌دستی در تمام ورودی‌های قم برپا می‌شود

  یکشنبه, 14 بهمن,1397

  نمایشگاه صنایع‌دستی در تمام ورودی‌های قم برپا می‌شود

  نمایشگاه صنایع دستی در تمام ورودی های قم برپا می شود - قمیاب


  به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید محمدرضا هاشمی عصر امروز در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی روحیه محافظه‌کاری و طمع‌کاری را کنار بگذارند.

  وی با تأکید بر اهمیت کارگروه فرهنگی اجتماعی ستاد اقتصاد مقاومتی استان و تشکیل مستمر جلسات این کارگروه افزود: جلسات کارگروه فرهنگی و اجتماعی  باید هر یک ماه در میان برگزار شود، از فاصله‌ افتادن زیاد در این زمینه خودداری شود.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با اشاره به طرح و مصوبه مهم ستاد اقتصاد مقاومتی استان در زمینه فرهنگ‌سازی استفاده و خرید از کالاهای تولید داخل عنوان کرد: طرح "همیار ملی" برای فرهنگ‌سازی در مصرف تولیدات ساخت داخل باید تا پایان امسال در سطح مدارس استان عملیاتی شود.

  هاشمی با تأکید بر مزایای واگذاری پروژه‌های راکد بخش دولتی به بخش خصوصی اضافه کرد: هدف استان از طرح تصمیم و واگذاری پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی در قالب ماده 27 به بخش خصوصی مردمی‌تر کردن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های دستگاه‌های دولتی بوده که به‌نوبه خود می‌تواند در زمینه اشتغال نیز مؤثر باشد.

  وی با اشاره به روند واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های بخش دولتی به بخش خصوصی در قالب طرح تصمیم ابراز کرد: تاکنون صرفاً اقدامات اداره کل ورزش و جوانان استان در زمینه واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی قابل‌قبول بوده و دستگاه‌های دیگر در این زمینه عملکرد قابل‌قبولی از خود نشان نداده‌اند.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی قم گفت: معرفی کالاهای ساخت داخل با الویت تولیدات استانی و بومی باید در اولویت و از رویکردهای اصلی مسئولان استان در طرح همیار تولید باشد، بسیاری از دستگاه‌های اجرایی استان شناخت درستی از برندها و تولیدات بومی استان ندارند.

  هاشمی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 2300 واحد صنعتی و تولیدی در استان قم مشغول فعالیت بوده که در قالب آن بیش از 50 هزار شغل مستقیم ایجادشده است، اگر فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی در بین مردم نهادینه شود روند اشتغال و تولید این واحدها بهتر می‌شود.

  وی ابراز کرد: در مبحث واگذاری پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی ب بخش خصوصی جای هیچ‌گونه محافظه‌کاری و خساستی نبوده و دستگاه‌هایی مانند بنیاد شهید، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی و کمیته امداد باید رول فعلی خود را کنار گذاشته و مانند اداره کل ورزش و جوانان دست بازی در این زمینه از خود نشان دهند.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم تأکید کرد: برای استفاده از پروژه‌های نیمه‌کاره باید روحیه محافظ کاری دستگاه‌های دولتی از میان برود، در استان قم 260 هزار دانش‌آموز وجود دارد که برای اجرای طرح همیار ملی و فرهنگ‌سازی در این زمینه بستر بسیار بزرگی است.

  هاشمی با تأکید بر برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در تمام ورودی‌های استان اضافه کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی در تمام ورودی‌های قم برای معرفی و فروش محصولات ساخت استان به‌ویژه تولیدات مشاغل خانگی و صنایع‌دستی برپا می‌شود.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب