بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  پل اصلي تقاطع ميدان وليعصر تا پايان سال تکميل مي‌شود

  دوشنبه, 21 آبان,1397

  پل اصلی تقاطع ميدان وليعصر تا پايان سال تکميل می شود 

  پل اصلي تقاطع ميدان وليعصر تا پايان سال تکميل مي‌شود - قمیاب

  عباس حلوائی‌زاده امروز در گفت گو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه عملیات اجرای تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر با اعتبار 40 میلیارد تومان از سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: پیمانکار این پروژه سازمان توسعه و عمران است که با احداث آن رینگ سوم ترافیکی شهر تکمیل خواهد شد و عمده ترافیک میدان کاهش یافته و تسهیل عبور و مرور شهروندان و زائرین اتفاق می‌افتد.

   

  وی با بیان اینکه این پروژه در سه سطح اجرا خواهد شد، گفت: سطح مثبت یک روگذر از کمربندی امام علی به سمت بلوار کبیری و مثبت دو رمپ جهتی از کمربندی امام علی به سمت بلوار خلیج فارس است.

  مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرداری قم با تاکید بر اینکه تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر یکی از پروژه‌های ویژه و شاخص شهر قم است، گفت: از این جهت این پروژه شاخص است که سطح منفی یک پروژه ایستگاه مترو است و  حساسیت ویژه‌ای در احداث پروژه وجود دارد و به همین خاطر سه دهانه اصلی پروژه به صورت کابلی در حال اجرا است.

  وی ادامه داد: برای اجرای این دهانه‌ها حجم بسیار زیادی اسکافلد‌بندی صورت گرفته و زمان قالب‌بندی، بتن‌ریزی و کابلکشی زیادی صرف می‌شود؛ بیش از 24 هزار مترمکعب اسکافلدبندی زیر این دهانه‌ها در عمق بیش از 20 متری انجام می‌گیرد.

  حلوائی‌زاده گفت: برای جلوگیری از ریزش گود استرادهای لازم برای تامین ایمنی انجام شده و به همین خاطر زمان اجرای پروژه کمی طولانی‌تر شده و با این وجود تلاش داریم پل اصلی تا پایان سال تکمیل شود.

  وی بیان کرد: همزمان تعدادی از شمع‌ها، سرشمع‌ها و ستون‌های رمپ جهتی که معارض نداشته احداث شده است. برای تکمیل رمپ باید بخشی از پل اصلی تکمیل شده تا بتوانیم بخش‌های دیگر را اجرا کنیم.

  مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرداری قم بیان کرد: مجوز انسداد بخشی از بلوار خلیج فارس گرفته شده تا بتوانیم بخش‌هایی از رمپ جهتی در این بخش را اجرا کنیم.

   

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب