بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  ۵۰ درصد شهرک چاپ و نشر قم به اصناف دیگر واگذار می‌شود

  پنجشنبه, 11 بهمن,1397

  ۵۰ درصد شهرک چاپ و نشر قم به اصناف دیگر واگذار می‌شود  به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با حضور بهرام سرمست استاندار قم در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

  در این جلسه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم، با اشاره به اهمیت مسئله پیگیری در جذب بودجه‌های استانی اظهار داشت: 80 درصد بودجه کشور متمرکز در مرکز بوده و 20 درصد آن در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان‌ها قرارگرفته است.

  مدیران قم در جذب بودجه‌های شناور کشوری اهتمام داشته باشند

   مهرداد غضنفری با بیان راهکار اصلی جذب بودجه‌های شناور کشوری برای استان قم ابراز کرد:دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم باید لیستی از بخش شناور بودجه سال 98 آماده کند تا مدیران استان بر مبنای شاخص‌های مختلف در زمینهٔ تخصیص بودجه‌های بیشتر از وزارت خانه‌های مربوطه مطالبه کنند.

  وی با اشاره به برخی از بودجه‌های شناور موجود در سطح کشور تأکید کرد: در حوزه تسهیلات آبیاری تحت‌فشار منابع مالی بزرگی در وزارت خانه مربوطه وجود داشته که با پیگیری‌های استانی امکان تخصیص آن‌ها وجود دارد.

  غضنفری با اشاره به مسئله واگذاری بخشی اراضی شهرک شهاب به اصناف دیگر ابراز کرد: زون بندی واگذاری اراضی این شهرک بر عهده شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان نبوده و متولیان امر باید در زون بندی‌های خود مباحث زیست‌محیطی و جوانب دیگر را مدنظر قرار دهند.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: در سال‌های گذشته بودجه بخش پژوهش بسیار پراکنده و محدود در بین دستگاه‌های استانی تقسیم می‌شود که خوشبختانه امسال این بودجه تجمیع شده و توسط کارگروه پژوهش استان ارزیابی و سنجیده می‌شود.

  غضنفری خاطرنشان کرد: در زمینهٔ کارگروه پژوهش برای احصای نیازهای استان 4 کمیته تشکیل‌شده تا از این طریق معضلات و مشکلات اساسی استان مشخص شود، تلاش استان بر این بوده تدوین پایان‌نامه‌های مراکز دانشگاهی و علمی بر مبنای نیازهای اساسی استان سوق پیدا کند.

  پروژههای نیمه‌کاره روستایی با تفاهم‌نامه‌های ملی به سرانجام می‌رسد

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به ویژگی‌های بودجه سال 98 کشور عنوان کرد: اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی نوعاً اعتباراتی ملی است که در زمینهٔ طرح تحول بیش از سایر مباحث می‌توان این مسئله را لمس و احساس کرد.

  ابوالفضل ایرانی خواه ادامه داد: تفاهم‌نامه‌های بسیاری بین استانداران استان‌های کشور و وزارت بهداشت برای تأمین هزینه‌های درمانی و افزایش سرانه‌های بهداشتی انجام می‌شود که قم تنها استانی بوده که تاکنون تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه امضا نکرده است.

  وی با اشاره به برخی از مشکلات زیرساختی مراکز درمانی قم عنوان کرد: ایجاد پارکینگ‌های ویژه در مراکز درمانی و  اتمام و راه‌اندازی پروژه‌های روستایی ازجمله معضلاتی بوده که صرفاً با تفاهم‌نامه‌های ملی حل می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان ارتباط اندک‌ بین پژوهش و مراکز اجرایی و تصمیم‌ساز استان ادامه داد: به پژوهش تاکنون توجه ویژه‌ای نشده و با این روال نمی‌توان به شاخص‌های برتر توسعه‌ای و علمی در سال‌های آینده دست پیدا کرد.

  ایرانی خواه با اشاره به‌ضرورت پیوستگی نتایج پژوهش با مشکلات اساسی استان عنوان کرد: پژوهش‌های انجام‌گرفته در مسائل مختلف باید گره‌ای از مشکلات و نیازهای اساسی استان را برطرف کند.

  24 میلیارد تومان برای شهرک شهاب قم هزینه شده است

  سرپرست شهرک‌های صنعتی استان قم نیز در ادامه این جلسه، گفت: تاکنون بیش از 24 میلیارد تومان برای شهرک چاپ و نشر هزینه شده اما به دلیل عدم استقبال فعالان چاپ و نشر بخشی از این شهرک به صنف بنکداران و بخشی نیز به صنف سوهانی‌ها اختصاص پیداکرده است.

   علی مددی با اشاره به زون بندی مجدد شهرک چاپ و نشر برای واگذاری به اصناف دیگر، ادامه داد: در مسئله واگذاری اراضی شهرک شهاب به اصناف دیگر هنوز زون بندی از استقرار صنایع دیگر انجام نگرفته است.

  وی ابراز کرد: تغییر نام این شهرک از مرکز چاپ و نشر به شهرک چاپ و نشر یکی از نیازهای مهمی بوده که باید برای پیشبرد اهداف صنعتی و تولیدی استان در آن صورت بگیرد.

  50 درصد شهرک چاپ و نشر قم به اصناف دیگر واگذار می‌شود

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز با انتقاد از استفاده اندک قم از اعتبارات ویژه شهرهای مذهبی گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر قم نسبت به شیراز و مشهد مقدار کمتری از اعتبارات ویژه شهرهای مذهبی و گردشگری استفاده کرده است.

  محمود سیجانی ظرفیت‌های گردشگری قم را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: استان قم علاوه بر ظرفیت‌های مذهبی دارای ظرفیت‌های گردشگری ویژه‌ای نیز بوده که باید برای توسعه و پویایی این صنعت در قم استفاده بیشتری از آن‌ها شود.

  وی مسئله واگذاری بخشی از اراضی شهرک چاپ را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: در شهرک شهاب قم صرفاً واحدهایی مستقر می‌شوند که مزاحم فعالان چاپ و نشر نباشند، تصمیم استان بر واگذاری 50 درصد از اراضی این شهرک بوده و 50 درصد دیگر همچنان در اختیار فعالان حوزه چاپ و نشر استان قم باقی می‌ماند.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب