بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  120 دستگاه اتوبوس در سال جاری بازسازی اساسی می‌شود

  دوشنبه, 15 مرداد,1397

  120 دستگاه اتوبوس در سال جاری بازسازی اساسی می‌شود

  120 دستگاه اتوبوس در سال جاری بازسازی اساسی می‌شود - قمیاب

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاکریان با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسیرانی در شهر قم، اظهار داشت: نوسازی اتوبوس و تاکسی درون‌شهری توسط شهرداری قم در چند سال اخیر با سرعت مناسبی انجام‌شده است و هم‌اکنون عمر ناوگان تاکسیرانی قم با توجه به نوسازی 1500 دستگاه تاکسی در دو سال اخیر به 5 سال کاهش‌یافته است.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه یک‌چهارم ناوگان تاکسیرانی شهر قم نوسازی شده است، افزود: در زمینه اتوبوسرانی هم 50 دستگاه اتوبوس یورو 4 سال گذشته به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شد و در سال جاری نیز بازسازی اساسی 120 دستگاه اتوبوس بااعتباری بالغ‌بر 13 میلیارد تومان نیز در دستور کار قرار دارد.

  ذاکریان با تأکید بر اینکه سن ناوگان اتوبوسرانی شهر قم در حال حاضر در مرز 8 سال قرار دارد، ابراز کرد: استاندارد عمر یک اتوبوس 10 سال است، افزایش عمر ناوگان اتوبوسرانی و رسیدن به سن فرسودگی روند خدمات‌رسانی شهری را دچار مشکل و حجم آلایندگی‌های هوا افزایش می‌دهد.

  وی با انتقاد از عدم همکاری دولت در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی در شهرها، عنوان کرد: متأسفانه دولت هیچ حمایت و یارانه‌ای از انتهای سال 87 برای بهسازی و خرید حمل‌ونقل عمومی در شهرها به شهرداری‌ها ارائه نمی‌دهد و خرید اتوبوسی با رقمی بیش از 600 میلیون تومان از توان شهرداری‌ها خارج است.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر 320 دستگاه اتوبوس عمومی در سطح شهر قم مشغول خدمت‌رسانی بوده که ازاین‌بین 50 دستگاه را اتوبوس‌های نو با ضریب استاندارد یورو 4 و مابقی اتوبوس‌ها را نوعاً اتوبوس‌هایی با عمر و سن بالا تشکیل می‌دهد.

  ذاکریان ادامه داد: 25 دستگاه پل عابر پیاده در سال گذشته در نقاط مختلف شهر نصب و راه‌اندازی شد که در سال جاری مکانیزه کردن تعدادی از پل‌های عابر پیاده که حجم بالای تردد داشته در دستور کار بوده که در حال انجام مقدمات آن هستیم.

  وی با اشاره به نصب و راه‌اندازی 110 دوربین نظارتی تا پایان سال جاری در نقاط مختلف شهر، ابراز کرد:‌ با نصب این دوربین‌ها تعداد دوربین‌های نظارتی، ترافیکی شهرداری قم به 200 دوربین می‌رسد که با بهره‌برداری از آن پوشش مناسبی در معابر شهر خواهیم داشت.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم بهره‌برداری از پروژه هوشمند سازی پارکینگ‌ها در چند هفته آینده را مدنظر قرار داد و گفت:‌ در 33 نقطه شهر دستگاه تردد شمار تا دو ماه آینده نصب و راه‌اندازی می‌شود که با پردازش داده‌های این سامانه‌ها می‌توانیم برنامه‌ریزی مناسبی برای اقدامات ترافیکی داشته باشیم.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب