بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  40 درصد بیماران مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم غیربومی هستند

  شنبه, 13 مرداد,1397

  40 درصد بیماران مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم غیربومی هستند


  40 درصد بیماران مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم غیربومی هستند - قمیاب

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمد حیدری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قم در مصلی قدس با اشاره به لزوم تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی قم ده‌ها مطالعات در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته و این نهاد به دنبال تاسیس یک مرکز مطالعات در این خصوص است، همچنین برگزاری نخستین جشنواره ملی مهدویت در دستور کار جهاد دانشگاهی قم است.

  وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی مراکز پژوهشی تخصصی در حوزه پزشکی در استان قم دارد تا به عنوان مثال از راه دور، کار تشخیص بیماری صورت بگیرد، همچنین مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم جزو 10 مرکز تخصصی و فوق تخصصی برتر در این بخش در کشور است و تمام اقدامات درمانی موجود در جهان در این مرکز انجام می‌شود.

  رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم افزود: 40 درصد بیماران مرکز درمان ناباوری این نهاد از خارج استان و هشت درصد از خارج کشور هستند و این بیماران غیربومی موجب رونق اقتصادی در استان قم می‌شوند، امکان انتخاب جنسیت یا جلوگیری از تولد فرزند معلول در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم وجود دارد.

  حیدری با اشاره به وضعیت مشکل ناباروری در جامعه اظهار کرد: حدود 10 تا 15 درصد زوجین در کشور نابارور هستند که برخی از اوقات این مشکل به جدایی آن‌ها منجر می‌شود، اما برخی اوقات این زوجین به دلیل مشکلات مالی توان درمان مشکل خود را ندارند و به همین دلیل خیرین باید به این بخش وارد شوند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال تاسیس مرکز تخصصی درمان در منزل در استان قم هستیم، همچنین تاسیس مرکز مشاوره خانواده نیز در دستور جهاد دانشگاهی در استان است.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب