بسته
همه دسته بندی ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  42 دستگاه آمبولانس درطرح نوروزی اورژانس قم فعال است

  یکشنبه, 04 فروردین,1398

  42 دستگاه آمبولانس درطرح نوروزی اورژانس قم فعال است

   دستگاه آمبولانس درطرح نوروزی اورژانس قم فعال است42 - قمیاب


  مهدی فراهانی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا، افزود: طرح نوروزی اورژانس از روز گذشته آغاز شده و تا 17 فروردین ماه ادامه دارد.

  وی با اشاره به آماده باش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اضافه کرد: اورژانس قم با 350 نیروی عملیاتی، ستادی و مدیریتی به صورت تمام وقت در خدمت زائران و مسافران است.

  وی با بیان اینکه دراجرای این طرح 10 دستگاه موتورلانس نیز مشارکت دارد، گفت: علاوه بر 42 دستگاه آمبولانس آماده ماموریت، 10 دستگاه آمبولانس نیز به صورت پشتیبان آماده خدمات رسانی هستند.

  به گفته فراهانی،10 دستگاه موتورلانس نیز دراختیار اورژانس قرار دارد که به تناسب نیاز و در ترافیک سطح شهر به کار گرفته خواهد شد.

  وی افزود: سه ایستگاه سلامت درمحورهای قم-تهران، قم-کاشان و عوارضی قم- تهران که شلوغ ترین محورها می باشد و مسافران عبوری سالهای گذشته بیشترین مراجعه را به ایستگاه های سلامت داشته اند، ایجاد شده است.

  وی ادامه داد: در ایستگاه های سلامت خدمات درمانی سرپایی از جمله سنجش فشار خون و قند خون ارائه می شود و با این طرح ورود افراد برای کار درمانی سرپایی جلوگیری می شود تا ظرفیت بیمارستان ها برای موارد اورژانسی تر اختصاص یابد.

  معاون اورژانس قم خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی افزایش حجم زائران در زمان سال تحویل در حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران، اورژانس با تمام ظرفیت آماده خدمات رسانی به بیماران و مصدومان احتمالی است.

  در حال حاضر 20 پایگاه شهری، 18 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی در استان قم فعال می باشد.

  انصراف از نظر
  logo-samandehi

  مایلید از تخفیف های شهر،و آخرین رویدادهای مورد علاقه خود زودتر از همه با خبر شوید؟

  کانال تلگرام قمیاب